همه چیز در مورد ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات

2.9
(39)

مدتی است که شرکتی با نام تخفیفات یا همان ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات در حال فعالیت است و سوالات و ابهامات زیادی را ایجاد کرده است. در این مقاله قصد داریم تا نحوه فعالیت شرکت تخفیفات را بررسی کنیم.

تخفیفات به صورت کلی بدین شکل عمل می کند که با تعدادی فروشگاه های سطح شهر طرف قرار داد می شود و از طرفی هم به بازاریابان خود کارت تخفیفی ارایه می دهد که از این پس بازاریابان با داشتن این کارت های تخفیف می توانند از فروشگاه های طرف قرار داد خرید کنند و تا چهل درصد یا بیشتر تخفیف دریافت کنند.

خب تا اینجای داستان چیز جدیدی نبوده چرا که قبلا با سیستم های تخفیف گروهی همچون نت برگ یا تخفیفان که تقریبا به همین شکل فعالیت می کردند آشنا بوده ایم. اما چیزی که باعث ایجاد ابهامات زیادی شده است قسمت بعدی عملکرد شرکت تخفیفات است.

تخفیفات این امکان را برای بازاریابان خود بوجود آورده که بتوانند از طریق شبکه سازی جدای دریافت تخفیف، کسب درآمد هم داشته باشند. البته در این شرکت شما می توانید فقط از تخفیف های رایگان این شرکت استفاده کنید و کسب درآمد نداشته باشید که این به خود شما بستگی دارد.

پلن درآمدی تخفیفات:

در وهله اول نحوه شبکه سازی در این سیستم به صورت دودویی یا همان باینری معروف است که هر شخص فقط می تواند دو سطح یک برای خود داشته باشد که البته افرادی می توانند شبکه سازی کنند که دارای جایگاه فعال باشند. شرکت تخفیفات برای افرادی که خواهان کسب درآمد(فعال شدن جایگاه) از این سیستم هستند چهار نوع قرارداد در نظر گرفته است:

 1. قرار داد نوع اول که ۱۲۵,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد شانزده میلیون و هشتصد هزار تومان است.(در ادامه مفصل تر پورسانت ها را توضیح خواهیم داد)
 2. قرار داد نوع دوم که ۲۵۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۵٫۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۳۴ میلیون تومان است.
 3. قرار داد نوع سوم که ۵۰۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۶% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۷۰ میلیون تومان است.
 4. قرار داد نوع دوم که ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۶٫۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۱۹۰ میلیون تومان است.

ابتدا شما باید مشخص کنید که قصد دارید کدام نوع قرار داد را فعال کنید. برای مثال شخصی قصد دارد تا قرارداد نوع دوم را فعال کند تا بتواند به شبکه سازی بپردازد. برای فعال کردن جایگاه خود باید ۲۵۰ هزار تومان(قرار داد نوع دوم) از حجم تخفیف های دریافت شده خود را به همراه فاکتور آن ها به دفتر شرکت ارائه دهید. برای مثال شما به یکی از فروشگاه های پوشاک طرف قرار داد شرکت تخفیفات مراجعه می کنید و یک کت شلوار خریداری می کنید که قیمت آن یک میلیون تومان است و فروشگاه هم به شما ۳۰ درصد تخفیف می دهد که در واقع شما هفتصد هزار تومان پرداخت می کنید. حال مجموع تخفیف دریافتی شما ۳۰۰ هزار تومان است که می توانید ۲۵۰ هزار تومان آن را به شرکت پرداخت کنید و جایگاه خود را فعال کنید. پس از فعال شدن جایگاه امکان شبکه سازی برای شما فراهم می شود.

حال بسته به نوع قرار داد جایگاه شما میزان پورسانت دریافتی شما نیز متغیر است. فرض کنید که جایگاه شما از نوع سه است. حال از این پس هر شخصی که اقدام به فعال نمودن جایگاه خود در شبکه شما کند، شما ۶% درصد از هزینه پرداختی وی را دریافت خواهید کرد. برای مثال اگر شخصی در سطح دهم شما وارد شد و اقدام به فعال کردن جایگاه خود از نوع قرارداد سوم کرد شما ۶% از پانصد هزارتومان وی را دریافت خواهید کرد. و البته همانطور که مشاهده می کنید هر قرار داد یک سقف درآمد دارد. در واقع اگر قرارداد شما از نوع سه باشد حداکثر پورسانت دریافتی شما ۳۴ میلیون می باشد.

مجوز شرکت ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات

همانطور که بسیار واضح و مشخص است شرکت تخفیفات فعالیتش بازاریابی شبکه ایست. اینکه شرکتی فعالیتش بازاریابی شبکه ای محسوب شود یا خیر اصلا کار سختی نیست. اگر شما به افراد در ازا ارائه خدمات یا محصولات به صورت شبکه ای و چند سطحی (بیش از یک سطح) پورسانت پرداخت کنید در واقع شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای محسوب می شوید و نیازمند اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای هستید.

متاسفانه در طی این چند ماه اخیر افراد زیادی از فعالان این شرکت صحبت هایی مبنی بر اینکه شرکت تخفیفات یک سیستم اینتر مارکت مدیری می باشد و یا اینکه تخفیفات به دلیل نداشتن یک محصول مشخص به داشتن مجوز بازاریابی شبکه ای نیازی ندارد و صحبت هایی از این دست را مطرح کرده اند.

بسیار واضح و مشخص است که این سیستم به دلیل ارائه خدمات و همچنین پرداخت پورسانت به صورت چندسطحی، فعالیتش بازاریابی شبکه ایست و استفاده از کلماتی همچون مارکت اینتر مدیاری و .. حقیقت را پنهان نمی کند.

نکته جالب این شرکت مجوز صنفی آن است :

شرکت تخفیفات که در واقع نام اصلی آن اقتصادگستران میهن مهر است با مدیریت اقای مهدی اسمعیلی در حال فعالیت است. نکته طنزآمیز این مجوز رسته آن است که همانطور که مشاهده می فرمایید در واقع فعالیت شرکت تخفیفات “فعالیت های پایگاه اطلاع رسانی” می باشد.

حال سوالی که ما از این عزیزان داریم : عملکرد تخفیفات به بازاریابی شبکه ای بیشتر شبیه است یا فعالیت های پایگاه اطلاع رسانی ؟

توجه داشته باشید که ما در طی این چند ماه حتی نتوانستیم با دفتر و مسئولین شرکت ارتباط برقرار کنیم، چرا که آدرس مندرج در سایت (شیراز – خیابان قصرودشت) این شرکت تغییر کرده و هیچ راه ارتباطی با شرکت موجود نبود. حتی بسیاری از بازاریابان این شرکت از دادن آدرس شرکت خودداری می کردند.

ایرادات اساسی شرکت تخفیفات

یکی از استراتژی هایی که توسط تیم های حاضر در این شرکت صورت می گیرد استراتژی ثبت نام چندگانه است. از آنجایی که در سیستم تخفیفات شما امکان داشتن چند حساب کاربری را خواهید داشت، از این رو شما را تشویق می کنند تا چند حساب توسط خود فعال کنید یعنی یک شخص علاوه بر فعال کردن حساب خود چند حساب دیگر هم به عنوان سازمان فروش خود فعال می کند (مالکیت همه حساب ها توسط یک شخص است) تا با این کار بتوانند پورسانت بیشتری دریافت کنند. در واقع چند حساب فعال کردن برابر است با پرداخت پول بیشتر و خسارت بیشتر…

خسارت؟؟ ما یک محصول را خریداری می کنیم و تخفیف آن هم دریافت خواهیم کرد، حال خسارت در کجاست؟؟

ایراد بعدی این شرکت و فعالانش در این است که برای فعال کردن جایگاه خود باید در ابتدا با مبالغی در حدود پانصد هزار تومان تا سه میلیون تومان (و بیشتر) خرید هایی انجام دهند که هیچ نیازی به آن ها ندارند و عمدتا با هدف فعال شدن جایگاه این خرید ها صورت می گیرد.

و اما ایراد اساسی این شرکت در اشباع است. توجه داشته باشید در بازاریابی شبکه ای برای تولید پورسانت باید هر ماه خرید و فروشی صورت بگیرد تا پورسانتی تولید شود و همین امر یکی از عوامل جلوگیری از اشباع است. بسیاری از بازاریابان این شرکت عدم وجود خرید و فروش ماهیانه را یکی از مهمترین برتری های تخفیفات می دانند اما این عامل باعث می شود تا پورسانت شما را وابسته به ورودی های جدید کند که قطعا باعث اشبا در آینده می شود.

مدت ها پیش فعالیت غیر قانونی این شرکت طی خبری مبنی بر عملکرد شرکت تخفیفات توسط ایران هشدار منتشر شد. بصورت کلی ایران هشدار نه این شرکت را تایید کرده و نه ان را غیرقانونی خطاب کرده بود. ایران هشدار که به عنوان یکی از رسانه های مرجع در حوزه آی تی و اطلاع رسانی می باشد همیشه موضع سخت و محکمی در قبال شرکت های غیر قانونی از خود نشان داده بود و همین عدم برخورد با این شرکت توسط ایران هشدار ما را دچار تردید ساخت. در آن زمان صحبت هایی مبنی بر اضافه شدن یک رسته جدید برای شرکت تخفیفات بود که با توجه به اعلامیه شماره ۹۰ وزارت صنعت معدن و تجارت پرونده شرکت تخفیفات رسما بسته شد. طی این اطلاعیه :

عضویت در سایر شرکت ها تحت هر عنوان که بصورت چند سطحی ( بیش از یک سطح) در قبال فروش کالا و یا خدمات (از قبیل ارائه کارت اعتباری، کوپن و یا تخفیفات) کمیسیون و پاداش پرداخت می کنند غیر قانونی  و دارای عواقب و مسئولیت های حقوقی و کیفری است.

 

پیشنهاد میکنم مقاله ساده ترین روش تشخیص بازاریابی شبکه ای از هرمی های محصول دار را نیز بخوانید.

منبع : https://goo.gl/XYggNh

این مطلب چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید و به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیاز 2.9 / 5. تعداد آرا : 39

هیچ امتیازی ثبت نشده !

بازدیدها: 5859

پست های مرتبط

10 دیدگاه در “همه چیز در مورد ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات”

 1. امیری

  من واقعا موندم چرا وقتی یه موج مثبت میاد تو جامعه همه در برابرش گارد میگیرن و مانع پیشرفتش میشن ولی برعکس یه چیز منفی رو دامن میزنن و بزرگش میکنن
  تویی که اینو نوشتی حداقل یه بار پرزنت میشدی بعد این اراجیف رو تحویل مردم میدادی اولا که قرارداد شرکت ۷ درصد سود مشارکته نه ۶/۵ بعدشم سقف درآمدی ۲۱۰ هستش که البته بیشتر هم میتونه باشه طبق شرایطی
  همه اینا به کنار شما بخای وارد همچین شرکت هایی بشی باید اول ببینی اون خدمت یا کالایی که بهت عرضه میشه آیا نیاز زندگیته یا نه اگه نیازه میتونی توی بازار با همون قیمت یا پایینتر گیرش بیاری یا نه؟ تلفیق یه گلیم که ارزشش ۵۰۰ هزار بود بهت میفروخت ۵ میلیون عملا اخاذی بود ولی این چی؟ مگه غیر از اینه که یکبار برای همیشه از ۱۵۰۰ سهم تخفیفی که شرکت برات گرفته میگذری ولی تا آخر عمر میتونی از خدماتش استفاده کنی؟ که حداقل در سال میتونه برای یه خانواده معمولی فقط ۱۰ میلیون تخفیف بگیره

 2. ناشناس

  من خودم عضو شرکت تخفیفات بودم ولی جز ضرر مالی که نصیب خودم و خانواده ام شد چیزی نداشت الان هم که معلوم نیست چه گندی بالا آوردند که شعبه یزد جمع شده

  1. ali

   بی لیاقتی خودتونو پای شرکت نزارید این یه تجارته مثل همه تجاوزهای دیگه یه فرش فروش ورشکسته میشه یکی میلیاردر لابد مشکل در اصل فرش فروشیه

 3. امیرحسین

  با سلام و درود
  من بیش از ۴ سال تو شرکتهای مختلف بازاریابی شبکه ای بودم و الان بیش از ۲ ساله که تو شرکت تخفیفات فعالیت میکنم و میتونم قاطعانه بگم در حال حاضر تنها سیستم شبکه ای که میتونه به اقتصاد کشور کمک قابل توجهی بکنه همین تخفیاته افرادی که بدون اطلاع دقیق و تفکر عمیق اقدام به ارائه گزارشات کذب میکنن یا غرضهای شخصی دارن یا منافع اونا در معرض اسیبه تفاوت این شرکت با شرکتهای تخفیفی دیگه اینه که اومده تو تخفیفات دریافتی مشترکین باشگاه رو شریک خود کرده اگر اینکار بازاریابی شبکه ای هست پس چرا مجوز بازاریابی شبکه ای نگرفته ؟ لطفا بدون اگاهی مطلبی رو منتشر نکنیم

 4. Amir hi

  من مدتی عضو #تخفیفات شعبه اراک بودم…ادعا میکنن بازاریابی شبکه ای نیستیم چون مجوز این کار را ندارن…ماهیت شرکت کاملا کلاهبرداری و دروغ هست .تنها چیزی که اونجا به آدم یاد میدن اینه که دروغ های بزرگ بگی و انقد تکرارشون کنی برای دیگران که خودتم باور کنی..لطفا برای وقت و سرمایه ی خودتون ارزش قائل بشین و گول این گشنه ها را نخورین…اجناسی هم که تخفیف میدن کاملا تخفیفش کاذب و دروغ هست.

 5. حمید فراغتی اصفهانی

  سلام و درود
  لطفا از پیج ما با اکانت MONIRFATHI2 دیدن فرمائید.
  فروشگاه ماهور
  فراغتی
  ۰۹۱۳۸۱۵۷۹۱۳
  تولید و فروش صنایع دستی

 6. زهرا

  سلام بنده هم چندین سال هست که با این شرکت اشنام وبا تحقیق متوجه شدم کار این شرکت هم عقلایی ومنطقی است هم به اقتصاد مملکت کمک کرده ومیکند وهم شرعی است،ومتاسفانه با اطلاعات ونوشته های مغرضانه بعضی مسئولین وحمایتشون، ازشرکتهای متغلب متاسفانه مجوز دار هست ارز از کشور خارج کرده ولوازم غیر ضروری بنجل وارد میکنند هم اشنام،وبه جرات میگم تنها شرکتیه که داره در راستای منافع کشور ومردم حرکت میکنه وحمایت هم نمیشه! مردم هوشمندندو واقعیات رو در عملکرد شرکتها میبینند ومیفهمند

 7. محسن زارع

  بجای این همه زمان گذاشتن واسه شایعه پراکنی های موقت، برید تودتون رو اصلاح کنید چندساله محکم و خداروشکر هرسال با تعداد خیلی بیشتر با نامه های حمایت دولت و دادگستری و بنیادشید داریم این طرح همسو با افتصادمقاومتی رهبری را پیش میبریم اطلاعات دقیقتر 09130725023

  1. حنیف

   بنیاد شهید چرا؟

 8. احمدرضا

  سلام من یکی از بازارسازان این شرکت هستم و آدرس دفتر این شرکت در شهر اراک ؛خیابان آیت‌الله غفاری سر کوچه هاجر می‌باشد.درصورت تمایل میتوانید به دفتر مراجعه کنید و اطلاعات کافی را دریافت کنید

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *