همه چیز در مورد ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات

3.4/5 - (14 امتیاز)

مدتی است که شرکتی با نام تخفیفات یا همان ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات در حال فعالیت است و سوالات و ابهامات زیادی را ایجاد کرده است. در این مقاله قصد داریم تا نحوه فعالیت شرکت تخفیفات را بررسی کنیم.

تخفیفات به صورت کلی بدین شکل عمل می کند که با تعدادی فروشگاه های سطح شهر طرف قرار داد می شود و از طرفی هم به بازاریابان خود کارت تخفیفی ارایه می دهد که از این پس بازاریابان با داشتن این کارت های تخفیف می توانند از فروشگاه های طرف قرار داد خرید کنند و تا چهل درصد یا بیشتر تخفیف دریافت کنند.

خب تا اینجای داستان چیز جدیدی نبوده چرا که قبلا با سیستم های تخفیف گروهی همچون نت برگ یا تخفیفان که تقریبا به همین شکل فعالیت می کردند آشنا بوده ایم. اما چیزی که باعث ایجاد ابهامات زیادی شده است قسمت بعدی عملکرد شرکت تخفیفات است.

تخفیفات این امکان را برای بازاریابان خود بوجود آورده که بتوانند از طریق شبکه سازی جدای دریافت تخفیف، کسب درآمد هم داشته باشند. البته در این شرکت شما می توانید فقط از تخفیف های رایگان این شرکت استفاده کنید و کسب درآمد نداشته باشید که این به خود شما بستگی دارد.

پلن درآمدی تخفیفات:

در وهله اول نحوه شبکه سازی در این سیستم به صورت دودویی یا همان باینری معروف است که هر شخص فقط می تواند دو سطح یک برای خود داشته باشد که البته افرادی می توانند شبکه سازی کنند که دارای جایگاه فعال باشند. شرکت تخفیفات برای افرادی که خواهان کسب درآمد(فعال شدن جایگاه) از این سیستم هستند چهار نوع قرارداد در نظر گرفته است:

 1. قرار داد نوع اول که ۱۲۵,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد شانزده میلیون و هشتصد هزار تومان است.(در ادامه مفصل تر پورسانت ها را توضیح خواهیم داد)
 2. قرار داد نوع دوم که ۲۵۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۵٫۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۳۴ میلیون تومان است.
 3. قرار داد نوع سوم که ۵۰۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۶% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۷۰ میلیون تومان است.
 4. قرار داد نوع دوم که ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان است و در نتیجه این قرار داد شما ۶٫۵% از تخفیفات دریافت شده توسط مجموعه خود را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد. سقف پورسانت در این قرارداد ۱۹۰ میلیون تومان است.

ابتدا شما باید مشخص کنید که قصد دارید کدام نوع قرار داد را فعال کنید. برای مثال شخصی قصد دارد تا قرارداد نوع دوم را فعال کند تا بتواند به شبکه سازی بپردازد. برای فعال کردن جایگاه خود باید ۲۵۰ هزار تومان(قرار داد نوع دوم) از حجم تخفیف های دریافت شده خود را به همراه فاکتور آن ها به دفتر شرکت ارائه دهید. برای مثال شما به یکی از فروشگاه های پوشاک طرف قرار داد شرکت تخفیفات مراجعه می کنید و یک کت شلوار خریداری می کنید که قیمت آن یک میلیون تومان است و فروشگاه هم به شما ۳۰ درصد تخفیف می دهد که در واقع شما هفتصد هزار تومان پرداخت می کنید. حال مجموع تخفیف دریافتی شما ۳۰۰ هزار تومان است که می توانید ۲۵۰ هزار تومان آن را به شرکت پرداخت کنید و جایگاه خود را فعال کنید. پس از فعال شدن جایگاه امکان شبکه سازی برای شما فراهم می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید
چند سوال مهم قبل از پیوستن به شرکت های بازاریابی شبکه ای

حال بسته به نوع قرار داد جایگاه شما میزان پورسانت دریافتی شما نیز متغیر است. فرض کنید که جایگاه شما از نوع سه است. حال از این پس هر شخصی که اقدام به فعال نمودن جایگاه خود در شبکه شما کند، شما ۶% درصد از هزینه پرداختی وی را دریافت خواهید کرد. برای مثال اگر شخصی در سطح دهم شما وارد شد و اقدام به فعال کردن جایگاه خود از نوع قرارداد سوم کرد شما ۶% از پانصد هزارتومان وی را دریافت خواهید کرد. و البته همانطور که مشاهده می کنید هر قرار داد یک سقف درآمد دارد. در واقع اگر قرارداد شما از نوع سه باشد حداکثر پورسانت دریافتی شما ۳۴ میلیون می باشد.

مجوز شرکت ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات

همانطور که بسیار واضح و مشخص است شرکت تخفیفات فعالیتش بازاریابی شبکه ایست. اینکه شرکتی فعالیتش بازاریابی شبکه ای محسوب شود یا خیر اصلا کار سختی نیست. اگر شما به افراد در ازا ارائه خدمات یا محصولات به صورت شبکه ای و چند سطحی (بیش از یک سطح) پورسانت پرداخت کنید در واقع شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای محسوب می شوید و نیازمند اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای هستید.

متاسفانه در طی این چند ماه اخیر افراد زیادی از فعالان این شرکت صحبت هایی مبنی بر اینکه شرکت تخفیفات یک سیستم اینتر مارکت مدیری می باشد و یا اینکه تخفیفات به دلیل نداشتن یک محصول مشخص به داشتن مجوز بازاریابی شبکه ای نیازی ندارد و صحبت هایی از این دست را مطرح کرده اند.

بسیار واضح و مشخص است که این سیستم به دلیل ارائه خدمات و همچنین پرداخت پورسانت به صورت چندسطحی، فعالیتش بازاریابی شبکه ایست و استفاده از کلماتی همچون مارکت اینتر مدیاری و .. حقیقت را پنهان نمی کند.

نکته جالب این شرکت مجوز صنفی آن است :

شرکت تخفیفات که در واقع نام اصلی آن اقتصادگستران میهن مهر است با مدیریت اقای مهدی اسمعیلی در حال فعالیت است. نکته طنزآمیز این مجوز رسته آن است که همانطور که مشاهده می فرمایید در واقع فعالیت شرکت تخفیفات “فعالیت های پایگاه اطلاع رسانی” می باشد.

حال سوالی که ما از این عزیزان داریم : عملکرد تخفیفات به بازاریابی شبکه ای بیشتر شبیه است یا فعالیت های پایگاه اطلاع رسانی ؟

توجه داشته باشید که ما در طی این چند ماه حتی نتوانستیم با دفتر و مسئولین شرکت ارتباط برقرار کنیم، چرا که آدرس مندرج در سایت (شیراز – خیابان قصرودشت) این شرکت تغییر کرده و هیچ راه ارتباطی با شرکت موجود نبود. حتی بسیاری از بازاریابان این شرکت از دادن آدرس شرکت خودداری می کردند.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید
طرح پونزی چیست؟

ایرادات اساسی شرکت تخفیفات

یکی از استراتژی هایی که توسط تیم های حاضر در این شرکت صورت می گیرد استراتژی ثبت نام چندگانه است. از آنجایی که در سیستم تخفیفات شما امکان داشتن چند حساب کاربری را خواهید داشت، از این رو شما را تشویق می کنند تا چند حساب توسط خود فعال کنید یعنی یک شخص علاوه بر فعال کردن حساب خود چند حساب دیگر هم به عنوان سازمان فروش خود فعال می کند (مالکیت همه حساب ها توسط یک شخص است) تا با این کار بتوانند پورسانت بیشتری دریافت کنند. در واقع چند حساب فعال کردن برابر است با پرداخت پول بیشتر و خسارت بیشتر…

خسارت؟؟ ما یک محصول را خریداری می کنیم و تخفیف آن هم دریافت خواهیم کرد، حال خسارت در کجاست؟؟

ایراد بعدی این شرکت و فعالانش در این است که برای فعال کردن جایگاه خود باید در ابتدا با مبالغی در حدود پانصد هزار تومان تا سه میلیون تومان (و بیشتر) خرید هایی انجام دهند که هیچ نیازی به آن ها ندارند و عمدتا با هدف فعال شدن جایگاه این خرید ها صورت می گیرد.

و اما ایراد اساسی این شرکت در اشباع است. توجه داشته باشید در بازاریابی شبکه ای برای تولید پورسانت باید هر ماه خرید و فروشی صورت بگیرد تا پورسانتی تولید شود و همین امر یکی از عوامل جلوگیری از اشباع است. بسیاری از بازاریابان این شرکت عدم وجود خرید و فروش ماهیانه را یکی از مهمترین برتری های تخفیفات می دانند اما این عامل باعث می شود تا پورسانت شما را وابسته به ورودی های جدید کند که قطعا باعث اشبا در آینده می شود.

مدت ها پیش فعالیت غیر قانونی این شرکت طی خبری مبنی بر عملکرد شرکت تخفیفات توسط ایران هشدار منتشر شد. بصورت کلی ایران هشدار نه این شرکت را تایید کرده و نه ان را غیرقانونی خطاب کرده بود. ایران هشدار که به عنوان یکی از رسانه های مرجع در حوزه آی تی و اطلاع رسانی می باشد همیشه موضع سخت و محکمی در قبال شرکت های غیر قانونی از خود نشان داده بود و همین عدم برخورد با این شرکت توسط ایران هشدار ما را دچار تردید ساخت. در آن زمان صحبت هایی مبنی بر اضافه شدن یک رسته جدید برای شرکت تخفیفات بود که با توجه به اعلامیه شماره ۹۰ وزارت صنعت معدن و تجارت پرونده شرکت تخفیفات رسما بسته شد. طی این اطلاعیه :

عضویت در سایر شرکت ها تحت هر عنوان که بصورت چند سطحی ( بیش از یک سطح) در قبال فروش کالا و یا خدمات (از قبیل ارائه کارت اعتباری، کوپن و یا تخفیفات) کمیسیون و پاداش پرداخت می کنند غیر قانونی  و دارای عواقب و مسئولیت های حقوقی و کیفری است.

 

پیشنهاد میکنم مقاله ساده ترین روش تشخیص بازاریابی شبکه ای از هرمی های محصول دار را نیز بخوانید.

منبع : https://goo.gl/XYggNh

بازدیدها: 19216

پست های مرتبط

75 دیدگاه در “همه چیز در مورد ابر باشگاه اقتصادی تخفیفات”

 1. فاطمه

  سلام و درود .
  دوستان عزیز و گرامی من مدتی هست که دارم کار میکنم .. هیچ عیبی از شرکت ندیدم از همه نظر و همه جانب فوق العاده هست . چون شخصا خودم بدون هیچ شعاری و تعصبی نتیجه دیدم … و شما هم بهتر هست که اول یه غذا رو خودتون بخورین بعد درموردش نظر بدین . نه اینکه بدون چشیدن فضاوت کنین … قضاوت فقط کار خداست…این باعث تاسف هست که یک انسان چطور میتونه به خودش اجازه بده که مسئله ای رو قضاوت کنه… شما اگر توی این تجارت کار کرده بودید هیچ زمانی به خودتون این اجازه رو نمی دادید .. چرا که تخفیفات با افتخار یه سیستم انسان ساز هست … پاینده باشید .

 2. فاطمه

  دوست عزیز همه چیز در ادامه دادن مشخص میشه تخفیفات نه شما هر کاری بخواین انجام بدین تا ادامه ندین نتیجه بهتون نمیده…. شما اگر ادامه میدادین قطعا می فهمیدین که کار به چه صورته. 😊

 3. فاطمه زهرا

  نام شرکت ها رابه 30006082 پیامک کنید اگه ثبت مجوز شده باشد پیامک می شود .

 4. هشدار

  اسم شرکتها را به سامانه 30006082 پیامک کنید مجوز داشته باشد برای شما ارسال می شود .

 5. 110

  سلام انسان شنا بلد نباشه خفه میشه اول اگاهی کامل پیدا کنید تحقیق کنید تا دچار این مشکلات نشید .گول حقوق انچنانی پورسانت عالی کارت تخفیف از اول نخورید .وبخواهید ازشون فیش حقوقی هر ماه اگه دارن بهتون نشون بدن .

 6. دیبا

  سلام اگه لیدرها بیماری افراد یا مشکل خانوادگی یا اقتصادی افراد بهانه قرار بدن وارد زندگی ا شخاص شوند شروع به اموزش کنن .اما هدف فقط خرید جایگاهها باشد جرم نیست ؟

 7. ناشناس

  سلام خسته نباشید .با تشکر از سایت خوبتون من پیامم را به اسم گل ثبت کردید
  من زمانی که موضوع شرکت هرمی تخفیفات کرمانشاه رابیان کردم اسامی اشخاص رابیان کردم لطفا اسم اشخاض برده شده را در پیام برایم حذف کنید .ممنون می شوم از لطفتون

 8. آرش

  بابا به خدا نمی دونم چه بدبختیه همه ی ما خرده سوادی داریم که توی همه چیز اظهار نظر میکنیم مثل همه چیز دان هیچ ندان خرده سواد سر حقیقت رو میبره و ما رو از حقیقت دور میکنه قبل از اینکه در مورد چیزی بخواهید اظهار نظر کنید اول برید خوب اونو یاد بگیرید شما بیاید یک کارت تخفیف بذارید تو کیف پولتون که پول کمتری از کارت بانکی تون بیرون بیاد کجاش بده تخفیفات بازار یابی نیست بلکه بازار سازیه وه هرکسی توضیح بیشتر خواست پیام بده

  1. گل

   سلام
   من مدتیه مربی یوگا من به عنوان مراقبه به مهسا امجدیان شرکت میهن مهر کرمانشاه اکرم رضاپور معرفی کرد.اول گفتن مراقبه رایگانه کادو شرکت به تو بعد بهم مهسا خانم پیشنهاد وعده پورسانت عالی شرکت داد یک هفته ای قسم خورد ضرر کنی پس میدم قرض کردم کلاه گشادی اکرم رضا پور سرم گذاشت با مهسا چهار ملیون زن خانه داریم از من بردن نه خبری از پورسانت بود نه کارت تخفیف .شرکت میگن اهرمی است .اما هرمی است با ترفند مختلف جیب زنان خانه دار را خالی می کنن .تخفیفات کرمانشاه چهار راه ارشاده ساختمان سفید بدون تابلو .

  2. نیل

   چطور میتونم باهاتون مشورت کنم؟

  3. سلیمی

   به ایمیل من توضیح بفرماییدکه چرابه طرفداری ازاین شرکت درمی آیید؟ چقدرتاریخ انقضادارداین شرکت؟وتوضیحاتی دراین زمینه.

   1. هادی

    تشخیص این جریان خیلی سادس دوستان؛
    تمام سایتها یا شخصی هستند یا دولتی؛ سایت لاکچری نتورکر اگه دولتی باشه که نمیاد تبلیغ منفی کنه بلکه مستقیم میره سایت تخفیفات رو فیلتر میکنه و تمام دفاتر رو در سطح کشور میبنده. اگر هم که شخصی باشه خب مشخصه که با چه نیتی داره اینکارو میکنه
    شمایی که داری این شرکت رو تخریب میکنی دوتا حالت داره: یا اینکه خودت ترسیدی که تخفیفات بیاد و جا رو برای شرکت های بازاریابی شبکه‌ای تنگ کنه و همشون مجبور باشن جارو کنن برن که خودتم یکی از همون شرکتهایی چون کار تخفیفات دقیقا مقابل کار بازاریابی هست و نتورکر ها بیشتر جذب تخفیفات میشن تا بازاریابی، و یا اینکه همون شرکتهای بازاریابی بهت سنگین پول دادن که تبلیغ سو داشته باشی.

 9. نوید

  من نمیتونم نظر خاصی بدم ولی من که از کارتشون استفاده میکنم و خیلی هم راضیم واقعا تخفیف های خیلی خوبی دارن و تا حالا شاید نزدیک ۱۰ میلیون تخفیف گرفته باشم

 10. هشدار

  من اخیرا توسط دوستی دعوت ب فعالیت در این شرکت شدم.چند جایگاه فعال کرده و در کلاسهای دو هفته ای هر روزه تحت عنوان خودسازی شرکت کردم.چنان تاپ لیدر از این دوره حرف میزد ک بشما چنان ویژنی میده ک……
  سه جلسه در روز اول صرف پخش چند کلیپ و معرفی کتابهایی شد ک من شخصا اگرچه از قبل نود درصد اونارو میدونستم اما در کل برا اونایی ک مطالب براشون جدیده واقعا مفیده.اما بیست جلسه بعد تقریبا تکرار مکررات بود.جز کلیاتی غیر مهم از شرکت اطلاعات دیگه ای ارائه نشد و جواب پرسش های من در خصوص جزئیات بیشتر رو حواله میدادن ب استپ های بالاتر.شالوده چند جلسه این میشد ک شما باید ب شرکت ایمان داشته باشید هرچند ازش فعلا ندونید.جلسه آخر ب تاپ لیدر گفتم چطور از یک فرد ک تازه اسم شرکت رو شنیده انتظار دارید اعتماد محض داشته باشه هرچند شرکت مطمئن باشه اما مسائلی ک این سالها درباره انواع شرکت های هرمی در جامعه بوده.من قضاوتی ندارم و امیدوارم فعالیت شرکت همینجور باشه ک لیدرها میگفتن.درباره شخص خودم کنار کشیدم چون از حدود بیست و چند جلسه کلاس سرجمع دو جلسه حول خود شرکت نبود و عمدتا کلیات تجارت شبکه،مزایاش،……بود.دیسیپلین شدید و این توقع ک فرد باید چشم بسته مجری حرفای لیدر مستقیمش باشه تا موفق بشه منو قانع نکرد. چیزی شبیه روابط ماد و مرید ک هر چه لیدر بگه نه چرا داره، نه چطور داره، نه چ موقع، کجا،……!!!!!
  امیدوارم اونا ک جایگاه زدن و زمان میزارن و….. واقعا موفق بشن و من از اینکه ثبات قدم نداشتم پشیمان بشم.

  1. ☆☆

   شما اگع بخوایین وارد هرکاری بشین حداقل باید چن ماهی رو صرف دیدن اموزش ها در اون زمینه بکنین
   مردم ایران بخاطر نداشتن صبر و دوست دارن ی شبه میلیاردر بشن ب این روز گرفتار شدن و وضع مملکت الان این شده

   1. فاطمه

    اگر در مورد بورس و دیگر سایت ها اینقدر تحقیق میکردن اینقدر مال از دست نمیدادن … این خیلی فوق العاده هست که احساس خطر میکنن و میخوان درمورد سیستم تخفیفات تحقیق کنند چون صد در صد جواب مثبت میگیرن.. تفاوت فقط اینجاست که کار رو باید از کار دان پرسید …

 11. فائزه

  نمیخوام از کار خودم دفاع کنم نه
  ولی اون افرادی که بدون هیچ اطلاعاتی میان تو کار بعد توقع دارند چندین میلیونی درامد داشته باشن تقصیر خودشونه نه لیدر ها و تاپ لیدر های این سیستم
  شما با اموزش ها پیش برین اونوقت اگه تاثیراتشو تو زندگیتون ندیدین هر چی دوست داشتین برداشت کنید

  1. سبا

   سلام من هم مدتیه لز طریق یک دوست به تخفیفات کرمانشاه معرفی شدم .اموزشها را شروع کردم به کسی که من اموزش میداد گفتم کسی ندارم از اعضا خانواده وارد کنم .وروابط اجتماعی زیادی ودوستان زیادی ندارم .اما بصورت تک نفره اموزش دادن با یک فلش, رو مغز من کار کردن قول دادن هر طور شده زیر مجموعه گرفتن کمکم کنن یک هفته ای منو پورسانت برسانن .برای خرید جایگاهها پیشنهاد فروش موبایل وطلا ووسایل منزلم را به من دادن .نه جایگاه خریدم واموزشها را دیدم .اما تا پول جایگاهها را از من گرفتن دیگه خبری ازشون نیست .با شعار خیر خود را در خیر دیگران قرار بده وارد زندگی من شدن به اعتماد دوستم .اما نه کارت تخفیفی به من دادن نه در زیر مجموعه گیری به من کمک کردن نه نزدیک یکساله هیچ خیر اقتصادی نداشتن .شش ملیون از من عطر ساعت خریدن .در حالی که در حین اموزشها بوسیله فلش خانم تاپلیدر شرکت میگه هیچ سرمایه ای نمی خواد وهر کس با هر سنی وشغلی می تونه فعالیت کنه .شش ملیون به من ضرر زدن خودشون سود بردن من ماندم با این شش ملیون ساعت وادکلن عطر چه کنم مغازه برای شرکت تخفیفات راه بندازم .خودم ایا شش ملیون خودم دستم می گیره .

   1. مهسا الفتی

    عزیزم سلام بزار یه چیزی بهت بگم سیستم تخفیفات قطعا ضعف داره ولی نقص نداره اینکه سما خودت ۱ماه بیشتر زمان نزاشتید چطور میخوای سیستم شبکه رو متوجه بشید واقعا بهتره خودتون تماس بگیرید بیاید دفتر و پیگیری بکنید

  2. سعید

   سلام من کسی هستم نی وارد شرکت شدم به لیدرم گفتم کسی ندارم زیر مجموعه ام باشه بعد از جایگاه خریدن ازمن بعد بهم گفتن تجارت خا نوادگیه .افراد خانواده ات بیار زیر مجموعه ات کنیم .چرا از اول توضیح نمیدن حین اموزش تجارت خا نوادگی وگرنه موفق نمیشی تا فرد تکلیف خودش بدونه بعداز جیبت خالی کردن با دو فلش دکتر ازمندیان ودکتر حلت وقدرت اب وعده پورسانت عالی بعد جایگاه ازت می خرن .می رن پشت سرهم نگاه نمی کنن

   1. ☆☆

    ببینین هیچ کار خوب و بدی نداریم اون فردی که داره کار میکنه خوب و بد داره، وگرنه چطور تو همین کار خیلیا موفق شدن و بعضیام هم موفق نشدن؟ پس بستگی به اون فردی داره که کار میکنن وگرنه هیچ کاری تو دنیا بد نیستش
    خوش باشین

 12. عباس

  سلام پیرو نظر دوستان بایدبگم گواهی قرارداده شده در بالا علاوه بر واردبودن ایراداتی که عنوان شدمورد دیگری هم داره واون هم رسته ی مجوز شرکته که مربوط به خدمات رایانه و ماشینهای اداریه با توجه به تموم این ایرادات شرکت اومده یه پروانه شرکتهای خلاق برای کلاه شرعی بافتن به منظورجذب افرادجدید گذاشته که پروانه شرکتهای خلاق برای شرکت اقتادگستران میهن مهر در سایت شرکتهای خلاق حوزه فعالیت این شرکت رو، کسب وکارهای دیجیتال وفضای مجازی نوشته و لذاباتوجه به اینکه دوپروانه یکی برای مجوز شرکت و دیگری پروانه شرکتهای خلاق حوزه فعالیت شرکت تخفیفات رومتفاوت عنوان می کنند(خدمات رایانه وماشینهای اداری -کسب وکارهای دیجیتال وفضای مجازی) شما می توانیدمتوجه زیرآبی رفتن شرکت یعنی درحرف استارت آپ بودن امادرعمل هرمی بودن فعالیت ها بشید.

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *