1. خانه
  2. >
  3. بلاگ
  4. >
  5. در شرکت هرمی ورلد...

در شرکت هرمی ورلد واید انرژی سرمایه گذاری نکنید !

5/5 - (1 امتیاز)

شرکت هرمی ورلد واید انرژی که پس از دستگیری اعضای اصلی اش ماهیت کلاهبردارانه آن آشکار شد با تغییر در موضوع فعالیت خود اقدام به عضوگیری و جذب سرمایه کرده است.

شرکت های هرمی از زمان پیدایش تا به اکنون با مخالفت و برخوردهای قضایی رو به رو بوده اند اما هر بار با تغییر نام و  استفاده از نقابی جدید اقدام به فریب افراد نموده اند.
این بار شرکت هرمی ورلد واید انرژی که پس از دستگیری اعضای اصلی اش ماهیت کلاهبردارانه آن آشکار شد با تغییر در موضوع فعالیت خود اقدام به عضوگیری و جذب سرمایه کرده است.
این شرکت مدعی شده موضوع فعالیتش سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بوده و در این زمینه رمز ارزی با نام e۲c را نیز معرفی نموده است. در رویه جدید این شرکت، افراد به منظور شروع فعالیت معادل دلاری مبالغ سرمایه گذاری شده را به ارز مجازی e۲c تبدیل نموده و از کشور خارج می نمایند.
سابق بر این، ورلد واید انرژی در پوشش فعالیت های مرتبط با انرژی های پاک، اقدام به جذب سرمایه و تشکیل زنجیره انسانی در قالب هرمی می نمود. در قرارداد صوری منتشر شده این شرکت ادعای پرداخت سود روزانه ۴ درصدی برای هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری و پرداخت پورسانت ۱۰۰۰ دلاری بابت معرفی دو عضو جدید و به ازای هر نفر ۱۰ هزار دلار سرمایه گذاری در هر شاخه زیرمجموعه، می شده است.
ورلد واید انرژی پس از افشای ماهیت کلاهبردارانه اش، وب سایتی جدید به آدرس coinsmining.energy را معرفی و دامنه فعالیت خود را به کشورهای همسایه گسترش داده است. براساس گزارشات منتشر شده این شرکت با نام بانک انرژی در کشور ترکیه نیز اقدام به تبلیغات و جذب سرمایه نموده و هم اکنون تحت تعقیب نهادهای قضایی این کشور قرار دارد.
لازم است علاقه مندان به سرمایه گذاری پیش از اعتماد به شرکت های مدعی، تحقیقات لازم را از مراجع مربوطه به عمل آورند تا تحت تأثیر تبلیغات اغواگرایانه، سرمایه خود را در معرض خطر و کلاهبرداری قرار ندهند.

بررسی سایت شرکت world wide energy

زمانی که صحبت از یک شرکت دیجیتالی در سطح بین المللی می کنیم، مسلما در اولین نظر، سایت شرکت جلب توجه می کند. در صفحه اصلی سایت نحوه ساخت کیف پول MyetherWallet قرار داده شده و نکات مربوط به امنیت بیان شده است. وجود وایت پیپر و نقشه راه جذاب، به طور کاملا دقیق و بدون نقص این دید را به کاربران می دهد که با یک ارز (ICO) آینده دار رو به رو هستند. اما در واقع این کمترین کاری است که یک تیم کلاهبرداری باید برای فریب کاربران انجام دهد.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید
آیا شما هم تصور می کنید فعالیت بازاریابی شبکه ای همان فعالیت هرمی است؟

اگر آدرس این سایت را در سیستم رنکینگ الکسا بررسی کنید، متوجه می شوید که رتبه این سایت به شدت پایین است. یعنی از اعتبار بسیار کمی برخوردار است. علاوه بر آنکه بر خلاف ادعای تیم مدیریت سایت که به محبوبیت این ارز در بازار های جهانی اشاره می کنند، ترافیک این سایت بیشتر مربوط به ایران و ترکیه است و به طور روشن تر، اکثرا کاربران ایرانی از این سایت استفاده می کنند.

در شرکت هرمی ورلد واید انرژی سرمایه گذاری نکنید !

زمانی که شما صحت یک فعالیت و آینده یک ارز را بررسی می کنید، توجه به این نکته که چه کسی یا چه کسانی تولید کنندگان آن هستند، بسیار مهم است. اگر شما مشخصات فردی که به عنوان مدیر عامل این شرکت مشخص شده است (که هویت آلمانی دارد) در سایت لینکدین جست و جو کنید، متوجه می شوید هیچ سابقه تحصیلی و یا شغلی برای این فرد ذکر نشده است. لینکدین یک شبکه اجتماعی برای قرار دادن رزومه کاری و فعالیت حرفه ای است. کسی که در رده بالای مدیریتی قرار دارد، مسلما پروفایل خود را در این سایت همیشه به صورت آپدیت شده نگه می دارد که در خصوص Maximallian Wentworth مدیر پروژه رمز ارز E2C اینگونه نیست.

نکته دیگر که در خصوص فعالیت های ورد واید انرژی جلب توجه می کند، نبود آدرسی از شرکت درج شده در سایت است. به عبارتی اگر شما دچار مشکل با فعالیت سایت شوید، هیچ آدرس فیزیکی از شرکت موجود نیست.

ارز دیجیتال E2C

اگر فعالیت سایت را نادیده بگیریم، به محصولی می رسیم که این شرکت عرضه می کند : ارز دیجیتال E2C

اگر فکر می کنید، تولید و عرضه یک ارز دیجیتال سخت و دشوار است، باید بگوییم این چنین نیست. ساخت ICO هایی برای کلاهبرداری بسیار دیده شده است و البته ساز و کار ورلد واید انرژی هم روندی بسیار ساده را نشان می دهد.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید
ساده ترین روش تشخیص بازاریابی شبکه ای از هرمی های محصول دار

اگر به سایت این شرکت نگاه کنید متوجه می شوید که از شما می خواهد فقط یک کیف پول اتریوم بسازید، بیت کوین یا اتریوم خود را به کیف پول خود منتقل کنید و به وسیله آن ارز e2c بخرید. چرا که مدیران شرکت به شما وعده می دهند که این ارز در آینده گران خواهد شد. اما آینده دور یا نزدیک… خیلی مشخص نیست!

اگر شما اندکی در زمینه ارز های دیجیتال اطلاعات داشته باشید، می دانید که قیمت ارز های دیجیتال بسیار وابسته به عرضه و تقاضاست. قیمت E2C در یک بازه زمانی بسیار کوتاه رشد بسیاری داشت و به قیمت 10 دلار رسید. اما این تنها دفعه ای بود که این ارز، این قیمت را تجربه کرد که نشان از ساختگی بودن این افزایش قیمت است. اگر فرض کنیم روزی این ارز گران می شود، شما با این ارز چه فعالیت هایی می توانید انجام دهید؟

دنیا به استفاده از ارز های دیجیتال در فعالیت های روزمره روی آورده است و شما می توانید از دستگاه عابر بانک، بیت کوین بگیرید یا با بیت کوین خود یک لباس بخرید اما شاید جالب باشد که بدانید که ارز دیجتال شرکت ورلد واید انرژی فقط در صرافی روسی tidex.com خرید و فروش می شود. این صرافی خود اعتبار چندانی ندارد و با قیمت بسیار پایین این ارز در آنجا (به طور محدود بین ایرانیان) خرید و فروش می شود. به نظر شما آیا این موارد می تواند از ویژگی های یک ارز موفق محسوب شود؟

به عنوان حسن ختام از ویژگی های تمام منفی این ارز، این نکته را نیز بدانید که برای فعالیت در سایت ورلد واید انرژی و خرید و فروش ارز مربوط به آن بایستی توسط فرد دیگری معرفی شده باشید. این وضعیت نشان از یک ساختار دقیقا هرمی است که افراد را به جذب نیرو و کاربر دعوت می کند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *